Ταινίες Σήμερα στην Τηλεόραση Δείτε τώρα →
Βαρδιάνος στα Σπόρκα - Cover
Βαρδιάνος στα Σπόρκα - Poster
Σειρά

Βαρδιάνος στα Σπόρκα

Vardianos sta Sporka
Τελευταία: Δευτέρα 21 Σεπ, 04:10 — ΕΡΤ1 ΕΡΤ1

Υπόθεση

Η αγωνία της Σκεύως για τον γιο της Σταύρο, που έχει μπαρκάρει ως λοστρόμος, ξεχειλίζει όταν εντοπίζει ένα καράβι αραγμένο στον Τσουγκριά, το μικρό νησάκι απέναντι. Η αίσθηση της αναμονής και της ανησυχίας γεμίζει την ατμόσφαιρα, ενώ η περιέργεια την ωθεί να τρέξει για να μάθει νέα. Βαρδιάνος στα Σπόρκα ζωντανεύει στιγμές καθημερινής αγωνίας και ανθρώπινων σχέσεων σε ένα νησιωτικό σκηνικό, όπου το απρόβλεπτο και το συναίσθημα μπλέκονται αρμονικά. Ξεχωρίζει για τον τρόπο που καταγράφει το άμεσο και το ζωντανό, κρατώντας τον θεατή σε εγρήγορση.

Προβολές στην TV

Τελευταία προβολή
Δευτέρα 21 Σεπ 2026
04:10
Δεν υπάρχουν προγραμματισμένες προβολές

Δεν έχει ανακοινωθεί επόμενη προβολή. Ελέγξτε ξανά σύντομα.

📺 Όλα τα Επεισόδια (4)

Αναλυτικά όλα τα επεισόδια της σειράς Βαρδιάνος στα Σπόρκα με περίληψη, ημερομηνία προβολής και διάρκεια.

Ε1 Επεισόδιο 1 60΄ ▸
Βαρδιάνος στα Σπόρκα - Επεισόδιο 1

Λαχτάρισε η Σκεύω η Γιαληνίτσα, που τη φωνάζουν και σαβουροκόφα, όταν είδε ένα καράβι αραγμένο στον Τσουγκριά, το νησάκι απέναντι. Σκέφτηκε ότι μπορεί να είναι το καράβι στο οποίο έχει μπαρκάρει λοστρόμος ο γιος της, ο Σταύρος. Έτρεξε αμέσως στην αγορά να μάθει.

Πρώτη προβολή: 13/9/2021
Ε2 Επεισόδιο 2 60΄ ▸
Βαρδιάνος στα Σπόρκα - Επεισόδιο 2

Μόλις έμαθε η Σκεύω ότι ο γιος της είναι άρρωστος στην καραντίνα, προσπάθησε να βρει τρόπο να πάει κοντά του. Γρήγορα, όμως, κατάλαβε ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει. Από το νησί, οι μόνοι, που μπορούσαν να πάνε ήταν αυτοί, που θα αναλάμβαναν βαρδιάνοι.

Πρώτη προβολή: 9/10/2021
Ε3 Επεισόδιο 3 60΄ ▸
Βαρδιάνος στα Σπόρκα - Επεισόδιο 3

Η κατάσταση του Σταύρου είναι σοβαρή. Η Σκεύω εντείνει τις προσπάθειες να βρει τρόπο να πάει κοντά του. Παράλληλα η ζωή στο νησί έχει αλλάξει εντελώς. Ο φόβος της αρρώστιας έχει μεγάλες επιπτώσεις στη μικρή κοινωνία.

Πρώτη προβολή: 16/10/2021
Ε4 Επεισόδιο 4 60΄ ▸
Βαρδιάνος στα Σπόρκα - Επεισόδιο 4

Όταν η Σκεύω φτάνει στον Τζουγκριά για να περάσει από ιατρικό έλεγχο, ο Γερμανός γιατρός καταλαβαίνει ποια είναι. Αποφασίζει, όμως να την βοηθήσει.

Πρώτη προβολή: 23/10/2021

📺 Ιστορικό Προβολών

Η σειρά «Βαρδιάνος στα Σπόρκα» έχει προβληθεί 5 φορές στην ελληνική τηλεόραση σε 1 κανάλια: ΕΡΤ1.

Συχνές Ερωτήσεις

Ποιοι ηθοποιοί παίζουν στη σειρά «Βαρδιάνος στα Σπόρκα»;
Στη σειρά «Βαρδιάνος στα Σπόρκα» πρωταγωνιστούν οι: Ρένια Λουιζίδου, Τζένη Καζάκου, Γιώργος Σαββίδης, Πέτρος Ξεκούκης, Τάκης Βαμβακίδης, Παύλος Κουρτίδης και άλλοι 1 ηθοποιοί.
Πότε προβλήθηκε τελευταία φορά η σειρά «Βαρδιάνος στα Σπόρκα»;
Η σειρά «Βαρδιάνος στα Σπόρκα» προβλήθηκε στο ΕΡΤ1 στις 21 Σεπτεμβρίου 2026.
Ποια είναι η υπόθεση της σειράς «Βαρδιάνος στα Σπόρκα»;
Η αγωνία της Σκεύως για τον γιο της Σταύρο, που έχει μπαρκάρει ως λοστρόμος, ξεχειλίζει όταν εντοπίζει ένα καράβι αραγμένο στον Τσουγκριά, το μικρό νησάκι απέναντι. Η αίσθηση της αναμονής και της ανησυχίας γεμίζει την ατ...