Ταινίες Σήμερα στην Τηλεόραση Δείτε τώρα →
Θα Σε Κάνω Βασίλισσα - Cover
Θα Σε Κάνω Βασίλισσα - Poster
Ελληνική Ταινία

Θα Σε Κάνω Βασίλισσα

I'll Make You Queen
★ 7.4 (11)
1964
91΄
Επόμενη: Σήμερα, 21:00 — STAR STAR

Υπόθεση

Στην κωμωδία "Θα Σε Κάνω Βασίλισσα" του 1964, ο Αντώνης Τσιλιβίκης ενσαρκώνει έναν τσιγκούνη εργολάβο οικοδομών που βρίσκει τον εαυτό του σε μια κωμική περιπέτεια γεμάτη ψέματα και μεταμφιέσεις. Όταν ο πλούσιος θείος της γυναίκας του, Ελένης, αναγγέλλει την επίσκεψή του στην Ελλάδα, ο Αντώνης καταστρώνει ένα σχέδιο προκειμένου να διατηρήσει τη χρηματοδότηση και να μην αποκαλυφθούν τα μυστικά του. Η ταινία συνδυάζει έξυπνο χιούμορ και ανατροπές, προσφέροντας μια μοναδική εμπειρία που θα σας κρατήσει σε αγωνία. Μην χάσετε την ευκαιρία να απολαύσετε αυτήν την κλασική ελληνική κωμωδία που προβάλλεται στο STAR!

Συντελεστές

Αλέκος Σακελλάριος
Σκηνοθεσία
Αλέκος Σακελλάριος
Σενάριο
Χρήστος Γιαννακόπουλος
Σενάριο

Προβολές στην TV

Τελευταία προβολή
Παρασκευή 18 Σεπ 2026
01:15
Επόμενες προβολές
Σήμερα
21:00
Σάββατο 26 Σεπ
12:20
Πέμπτη 1 Οκτ
15:00

📺 Ιστορικό Προβολών

Η ταινία «Θα Σε Κάνω Βασίλισσα» έχει προβληθεί 4 φορές στην ελληνική τηλεόραση σε 2 κανάλια: Cosmote Cinema 3, STAR.

Συχνές Ερωτήσεις

Ποιοι ηθοποιοί παίζουν στην ταινία «Θα Σε Κάνω Βασίλισσα»;
Στην ταινία «Θα Σε Κάνω Βασίλισσα» πρωταγωνιστούν οι: Θανάσης Βέγγος, Λάμπρος Κωνσταντάρας, Νίκη Λινάρδου, Γιώργος Μούτσιος, Δημήτρης Νικολαΐδης, Σούλη Σαμπάχ και άλλοι 7 ηθοποιοί.
Πότε θα προβληθεί την ταινία «Θα Σε Κάνω Βασίλισσα» στην τηλεόραση;
Η επόμενη προβολή της ταινίας «Θα Σε Κάνω Βασίλισσα» είναι σήμερα στις 21:00 στο κανάλι STAR.
Ποιος σκηνοθέτησε την ταινία «Θα Σε Κάνω Βασίλισσα»;
Τη σκηνοθεσία της ταινίας «Θα Σε Κάνω Βασίλισσα» υπογράφει ο/η Αλέκος Σακελλάριος.
Τι είδους ταινία είναι «Θα Σε Κάνω Βασίλισσα»;
Η ταινία «Θα Σε Κάνω Βασίλισσα» ανήκει στα είδη: Κωμωδία.
Πότε κυκλοφόρησε η ταινία «Θα Σε Κάνω Βασίλισσα»;
Η ταινία «Θα Σε Κάνω Βασίλισσα» κυκλοφόρησε το 1964.
Τι βαθμολογία έχει η ταινία «Θα Σε Κάνω Βασίλισσα»;
Η ταινία «Θα Σε Κάνω Βασίλισσα» έχει βαθμολογία 7.4/10 στο IMDB/TMDB από 11 ψήφους χρηστών.
Ποια είναι η υπόθεση της ταινίας «Θα Σε Κάνω Βασίλισσα»;
Στην κωμωδία "Θα Σε Κάνω Βασίλισσα" του 1964, ο Αντώνης Τσιλιβίκης ενσαρκώνει έναν τσιγκούνη εργολάβο οικοδομών που βρίσκει τον εαυτό του σε μια κωμική περιπέτεια γεμάτη ψέματα και μεταμφιέσεις. Όταν ο πλούσιος θείος της...
Σε ποιο κανάλι παίζει η ταινία «Θα Σε Κάνω Βασίλισσα»;
Η ταινία «Θα Σε Κάνω Βασίλισσα» προβάλλεται στα κανάλια: STAR, Cosmote Cinema 3.