Ελληνική Ταινία
Ένας Απένταρος Λεφτάς
A Penniless Rich Man
Τελευταία: Παρασκευή 10 Ιουλ, 15:45 —
Cosmote Cinema 3
Υπόθεση
Η ταινία "Ένας Απένταρος Λεφτάς" (1967) είναι μια διασκεδαστική κωμωδία που εξερευνά τις αντιφάσεις της ανθρώπινης φύσης και των σχέσεων. Ένας φτωχός λογιστής, υπό την πίεση της αγαπημένης του, αποφασίζει να αλλάξει ρόλους με έναν πλούσιο φίλο του, προσπαθώντας να ανακαλύψει αν οι γυναίκες προτιμούν τα χρήματα ή την προσωπικότητα. Με έντονο χιούμορ και ανατροπές, η ταινία προσφέρει μια μοναδική ματιά στις σχέσεις και τις αξίες της εποχής. Μην χάσετε αυτή την κωμωδία που προβάλλεται στο Cosmote Cinema 3!
Cast
Γιάννης Γκιωνάκης
Giannis Bakouras
Ελένη Ανουσάκη
Anita Karamitrou
Αλέκος Τζανετάκος
John Birdas
Τάκης Μηλιάδης
Loukas Grigoriou
Σάσα Καστούρα
Rania
Τάκης Χριστοφορίδης
psychiatrist
Νίτσα Τσαγανέα
Evgenia Karamitrou
Περικλής Χριστοφορίδης
Kostas Karamitros
Τζίνα Βούλγαρη
Georgina Adamopoulou
Γιώργος Γαβριηλίδης
Mr. Birdas
Νάσος Κεδράκας
Sotiris
Γιάννης Κωστής
hotel maitre
Κώστας Παπαχρήστος
police officer
Κώστας Μεντής
mental patient
Ταϋγέτη
Butterfy
Ανδρέας Τσάκωνας
peddler
?
Νίκη Κρεούζη
secretary
Γιώργος Ζαμπέτας
singer
Μανταλένα
singer
Προβολές στην TV
Τελευταία προβολή
Παρασκευή 10 Ιουλ 2026
15:45
Cosmote Cinema 3 Δεν υπάρχουν προγραμματισμένες προβολές
Δεν έχει ανακοινωθεί επόμενη προβολή. Ελέγξτε ξανά σύντομα.
📺 Ιστορικό Προβολών
Η ταινία «Ένας Απένταρος Λεφτάς» έχει προβληθεί 4 φορές στην ελληνική τηλεόραση σε 1 κανάλια: Cosmote Cinema 3.
Συχνές Ερωτήσεις
Ποιοι ηθοποιοί παίζουν στην ταινία «Ένας Απένταρος Λεφτάς»;
Στην ταινία «Ένας Απένταρος Λεφτάς» πρωταγωνιστούν οι: Γιάννης Γκιωνάκης, Ελένη Ανουσάκη, Αλέκος Τζανετάκος, Τάκης Μηλιάδης, Σάσα Καστούρα, Τάκης Χριστοφορίδης και άλλοι 13 ηθοποιοί.
Πότε προβλήθηκε τελευταία φορά η ταινία «Ένας Απένταρος Λεφτάς»;
Η ταινία «Ένας Απένταρος Λεφτάς» προβλήθηκε στο Cosmote Cinema 3 στις 10 Ιουλίου 2026.
Τι είδους ταινία είναι «Ένας Απένταρος Λεφτάς»;
Η ταινία «Ένας Απένταρος Λεφτάς» ανήκει στα είδη: Κωμωδία.
Πότε κυκλοφόρησε η ταινία «Ένας Απένταρος Λεφτάς»;
Η ταινία «Ένας Απένταρος Λεφτάς» κυκλοφόρησε το 1967.
Ποια είναι η υπόθεση της ταινίας «Ένας Απένταρος Λεφτάς»;
Η ταινία "Ένας Απένταρος Λεφτάς" (1967) είναι μια διασκεδαστική κωμωδία που εξερευνά τις αντιφάσεις της ανθρώπινης φύσης και των σχέσεων. Ένας φτωχός λογιστής, υπό την πίεση της αγαπημένης του, αποφασίζει να αλλάξει ρόλο...